Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany


Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu dyskusyjnego dotyczącego prac nad naszą Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w ramach RLKS, czyli Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

FILMY I SPOTY PROMOCYJNE
Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem.
DOTACJE DLA CIEBIE

         


DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WNIOSKODAWCOM ZA ZŁOŻENIE WNIOSKÓW. POSIEDZENIE RADY LGD W SPRAWIE WYBORU OPERACJI ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 26 WRZEŚNIA 2017 r. WYNIKI NABORÓW ZOSTANĄ OPUBLIKOWANE NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ W DNIU 27 WRZEŚNIA 2017 r. O GODZ. 15.00.SZKOLENIE W STARACHOWICACH

W dn. 9-10 czerwca 2016 r.  w Hotelu "Senator" w Starachowicach odbyło się szkolenie dla przedstawicieli lokalnych grup działania województwa świętokrzyskiego działających w ramach świętokrzyskiej sieci lokalnych grup działania.

Szkolenie poprowadzili pracownicy Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego w Kielcach: p. Joanna Kupis, Kierownik Oddziału Wdrażania PROW i PO RYBY oraz p. Justyna Stankiewicz-Michcik, Kierownik Sekcji ds. obsługi wniosków PROW, Oddział Wdrażania.

Tematem szkolenia w pierwszym dniu było omówienie przepisów prawnych obowiązujących lgd w trakcie wdrażania LSR, w szczególności ustawa o RLKS, zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności, rozporządzenia wykonawcze Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wniosek o przyznanie pomocy składany do lgd w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW 2014-2020. W drugim dniu szkolenia w formie warsztatowej szczegółowo omówiono tematy związane z weryfikacją prawidłowości wypełniania wniosków.

Wiadomość napisana 10 czerwca 2016 przez Administrator
INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW SPŁYWU KAJAKOWEGO W DN. 11-12 CZERWCA

Informujemy, że na podstawie list deklarujących udział w spływie (wpłacona składka 30 zł /os.) w sobotę 11 czerwca odbędą się 2 spływy: I spływ od godz. 10.00, II spływ godzina 15.00. W niedzielę odbędzie się jeden spływ od godz. 10.00. 

Dojazd na punkt startowy spływu - most w Niedziałkach jest po stronie uczestnika spływu (organizator nie zapewnia dojazdu).

Spływ rozpoczynamy w miejscowości Niedziałki, kończymy w Winnicy. Po zakończonym spływie uczestników zapraszamy do wspólnego pieczenia kiełbaski.

W razie jakichkolwiek pytań zwiazanych ze spływem prosimy o kontakt z biurem pod nr tel. 15 8650 216.

Wiadomość napisana 07 czerwca 2016 przez Administrator
LOKALNE KRYTERIA WYBORU

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z lokalnymi kryteriami wyboru, na ktorych podstawie Rada LGD będzie oceniać złożone przez Państwa wnioski. Przeprowadzone konsultacje społeczne, wypracowana diagnoza obszaru oraz analiza SWOT a także zdiagnozowanie problemów, które wskazywali mieszkańcy podczas konsultacji społecznych, umożliwiły opracowanie kryteriów oceny. Nadrzędnym celem tworzenia kryteriów wyboru przy udziale społeczności lokalnej było ustalenie zakresów oraz typów operacji, które będą szczególnie premiowane w ramach przyznawanego wsparcia. Kryteria dobrano w taki sposób, aby do dofinansowania można było wybrać operacje, które będą miały największy wpływ na realizację założeń Strategii tj. będą one w jak największym stopniu niwelowały wskazane i zdiagnozowane problemy. Poziom maksymalnego wsparcia dla operacji jest ściśle powiązany z celami oraz określonymi grupami docelowymi i grupą defaworyzowaną oraz uzależniony od beneficjenta, przy uwzględnieniu wyników diagnozy i Analizy SWOT obszaru.
Wiadomość napisana 06 czerwca 2016 przez Administrator
NABORY WNIOSKÓW W RAMACH LSR 2014-2020

Wiadomość napisana 03 czerwca 2016 przez Administrator
NUMER IDENTYFIKACJI ARiMR
Przypominamy, że każdy podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy (na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na rozwój przedsiębiorstwa, na granty, itd.) ma obowiązek posiadać numer identyfikacyjny nadawany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (biuro powiatowe).  W razie niedopełnienia wymogu konsekwencją jest nieprzyznanie pomocy już na etapie wstępnej weryfikacji wniosku.
 
Więcej informacji: zobacz
Wniosek o nadanie numeru:  pobierz formularz
Wiadomość napisana 03 czerwca 2016 przez Administrator
OTWARCIE SEZONU KAJAKOWEGO NA RZECE CZARNEJ 2016

 
W dniach 11-12 czerwca (sobota-niedziela) zapraszamy na otwarcie sezonu kajakowego 2016. Planujemy przepłynąć 13 km odcinek na rzece Czarnej na trasie Niedziałki - Winnica. Czas trwania spływu (3-4 h).
 
Dlaczego warto skorzystać z takiej formy aktywnego wypoczynku? Rzeka Czarna jest idealna dla początkujących kajakarzy, nie jest za szeroka i nie za wąska - ma charakter nizinny. Brak tłumów, jest to idealne miejce dla szukających spokoju i kontaktu z przyrodą. Spływy obsługują ratownicy WOPR. Ponadto wszyscy uczestnicy biorą udział w instruktażu, nawet osoby z zerowym doświadczeniem, będą potrafiły prawidłowo obsługiwać sprzęt, który aktualnie jest najlepszy na rynku. Pogoda i humory z pewnością dopiszą uczestnikom. Jesteśmy przekonani, że piękna przyroda i niezapomniane widoki pozwolą Wam się zrelaksować i odpocząć po tygodniu pracy. 
 
Koszt uczestnictwa w zorganizowanym spływie kajakowym (z ratownikiem) wynosi 30 zł od osoby. W ramach w/w kwoty zapewniamy sprzęt pływający (kajaki, wiosła, kapoki), ratownika, ubezpieczenie, ognisko z kiełbaskami. 
 
Uprzejmie informujemy iż dojazd na punkt startowy spływu - most w Niedziałkach jest po stronie uczestnika spływu (organizator nie zapewnia dojazdu). Godzinowy plan spływów zamieścimy w najbliższym czasie po zamknięciu list.
Wiadomość napisana 20 maja 2016 przez Administrator
KONSULTACJE STRATEGII ROZWOJU LOKALNEGO KIEROWANEGO PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ (LSR)

W związku z koniecznością dokonania zmian w zapisach LSR wynikających z oceny Strategii przedstawiamy zaktualizowane dokumenty do konsultacji: 

LSR

Regulamin Pracy Biura 

Kryteria wyboru operacji

Konsultacje LSR będą trwaly przez okres 14 dni od dnia 27 kwietnia 2016 r. do dnia 10 maja 2016 r. 

Prosimy o zgłaszanie uwag do wprowadzonych zmian na załączonym formularzu i przesyłać na adres e-mail: biuro@dorzeczewisly.pl

Formularz zgłaszania uwag

Wiadomość napisana 27 kwietnia 2016 przez Administrator
III ŚWIĘTORZYSKI FESTIWAL KULTURY LUDOWEJ
Lokalna Organizacja Turystyczna "Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża" i Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w ramach projektu "Pół wieku Świętokrzyskiej Kultury Ludowej podczas 50 Dymarek Świętokrzyskich" zaprasza do udziału w III Świętokrzyskim Festiwalu Kultury Ludowej Nowa Słupia 13-15 sierpnia 2016 r.
 
Celem imprezy jest ocalenie od zapomnienia kultury ludowej regionu świętokrzyskiego a także inspirowanie do twórczości i wspieranie rozwoju kultury regionalnej.
 
Kartę zgłoszeniową należy przesłać do Domu Kultury w Rudkach do dnia 8 lipca 2016 r. na adres Rudki, ul. Stanisława Staszica 8, 26-006 Nowa Słupia lub e-mail: gok@dymarki.pl, fax: (41) 31 77 604. Dodatkowe informacje pod nr tel. 697 077 604.
 
Wiadomość napisana 26 kwietnia 2016 przez Administrator

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna strona>>Zobacz starsze wiadomości

Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2017

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Serwis uruchomiono 1 stycznia 2009 r.