Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany

W chwili obecnej nie ma aktualnie trwających naborów wniosków. Zgodnie z ustawą o RLKS nie później niż 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia naboru na naszej stronie zostanie zamieszczone ogłoszenie o naborze wniosków z podanymi informacjami, w tym budżetem na konkurs i planowanymi do osiągniecia wskaźnikami.


Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu dyskusyjnego dotyczącego prac nad naszą Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w ramach RLKS, czyli Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

FILMY I SPOTY PROMOCYJNE
Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem.
DOTACJE DLA CIEBIE

         


AKTUALNOŚCI


Wielki konkurs dla aktywnych grup kobiet

Siedem tysiecy złotych - tyle wynosi pierwsza nagroda w ogólnopolskim konkursie dla kół gospodyń wiejskich pod nazwą "Kobiety na start". Zdobywczynie drugiego miejsca dostaną pięć tysięcy, a trzeciego - trzy tysiące złotych. Jeśli więc działasz w KGW zgłoś je do naszego konkursu. Jest  o co walczyć.
 
Za rok koła gospodyń wiejskich będą hucznie świętować swoje 150-lecie. Jako wydawnictwo chcemy się przyłączyć do tego szczególnego dla kół wydarzenia. Dlatego postanowiliśmy zorganizować dla nich konkurs. Pomysł narodził się pod koniec ubiegłego roku, gdy rozpoczęliśmy na naszych łamach akcję pod hasłem „Kobiety na start”. Skierowaliśmy ją do wszystkich działających w Polsce kół gospodyń. W ramach akcji prezentowaliśmy na stronach TPR koła gospodyń działające w naszym kraju.

Akcja miała związek z ju­bi­leuszem powołania do życia pierwszych kół włościanek, które były prekursorami współczesnych kół. Odebraliśmy dziesiątki telefonów i maili od kół, które chciały opowiedzieć swoją historię i pochwalić się osiągnięciami. To sprawiło, że nasza redakcja zdecydowała się, by akcję przekształcić w I Ogólnopolski Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Kobiety na start”. Wiemy, że rywalizację i dobrą zabawę macie w genach. Co zrobić, by wziąć udział w konkursie? Kliknij tutaj.
 
Źródło: Dorota Słomczyńska / www.modnagospodyni.pl
Wiadomość napisana 17 czerwca 2015 przez Administrator
Informacja organizacyjna - spływ kajakowy w dn. 27 i 28 czerwca

Biuro LGD Dorzecze Wisły - organizator spływu informuje iż wszyscy zgłoszeni do spływu kajakowego uczestnicy zobowiązani są do podania nr PESEL celem ubezpieczenia od NNW. Osoby spoza LGD niebędący członkami stowarzyszenia LGD w ramach konkursu powinni złożyć do biura zdjecie z oświadczeniem o prawach autorskich. Osoby niepełnoletnie dodatkowo muszą załączyć deklarację z pisemną zgodą rodziców.

W dniu 27 czerwca (sobota) zapraszamy uczestników spływu na zbiórkę o godz. 9.00 na parkingu pod UMiG Połaniec. Start spływu z miejscowości Rytwiany zaplanowano na godz. 10.00. Trasa spływu z przerwami to ok. 6 h.

W dniu 28 czerwca (niedziela) zapraszamy uczestników spływu na zbiórkę o godz. 10.00 na parkingu pod UMiG Połaniec. Start spływu z miejscowości Niedziałki zaplanowano na godz. 10.00. Trasa spływu z przerwani to ok. 3 h.

Zarówno w dniu 27 jak i 28 czerwa zapraszamy wszystkich na ognisko i grilla

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 15 8650 216.

Wiadomość napisana 17 czerwca 2015 przez Administrator
W Kielcach promowaliśmy LGD Dorzecze Wisły
W minioną sobotę 13 czerwca br. na Placu Artysów i na ul. Sienkiewicza w Kielcach Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły spotkała z innymi LGD-ami by podsumować dotychczasowe działania oraz zaprezentować walory regionu, dorobek kulturowy i artystyczny gmin Łubnice, Oleśnica, Osiek, Połaniec, Rytwiany i Tuczępy. Na stoisku promocyjnym promowaliśmy materiały, które otrzymaliśmy z gmin zrzeszonych, za co serdecznie dziękujemy. Materiały promocyjne i publikacje cieszyły się dużym zaintereswaniem. Mieszkańcy Kielc i turyści mieli okazję pogłębienia swojej wiedzy na temat LGD-ów, ich pracy na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i posiadanego bogactwa kulturowego. Lokalne Grupy Działania zrzeszają ludzi o bardzo różnych zainteresowaniach i pasjach. Na naszym stoisku w promocji obszaru pomagali nam p. Mariusz Bolon, rzeźbiarz z gminy Łubnice i p. Radosław Matusiewicz prezes Towarzystwa Kościuszkowskiego w Połańcu.
 
Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Wiadomość napisana 15 czerwca 2015 przez Administrator
Spływ kajakowy na rzece Czarnej 2015 - Konkurs Fotograficzny
Stowarzyszenie LGD Dorzecze Wisły organizuje w dniach 27 - 28 czerwca 2015 r. spływ kajakowy na rzece Czarnej otwierający sezon 2015. W wydarzeniu zaplanowano udział członków stowarzyszenia LGD, Rady i Zarządu LGD a także osób spoza stowarzyszenia - mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły i gości. Po zorganizowanym spływie odbedzie się ognisko i grill, podczas którego podsumujemy dotychczasową działalność w okresie programowania 2007-2013 oraz przedstawimy ogólnie założenia nowego okresu programowania.   Metodą wyboru osób z zewnątrz będzie zorganizowanie konkursu fotograficznego dla mieszkańców obszaru LGD Dorzecze Wisły, której nagrodą będzie udział w spływie kajakowym oraz otrzymanie upominku po spływie kajakowym.  
 
 
 
Wiadomość napisana 10 czerwca 2015 przez Administrator
Baw się z nami LGD'ami 2015

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Lokalne Grupy Działania zapraszają na imprezę plenerową pod hasłem "Baw się z nami LGD-ami". Na placu Artystów i na ul. Sienkiewicza w Kielcach członkowie LGD zaprezentują walory regionów, na których działają, ich dorobek kulturowy i artystyczny. Imprezie, która rozpocznie się o godz. 13 towarzyszyć będzie konkurs „Przez żołądek do serca” na najlepszą potrawę z żołądków. Wezmą w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich z województwa świętokrzyskiego.
 
O oprawę muzyczną zadbają zespoły ludowe oraz inni wykonawcy z województwa świętokrzyskiego. Będzie  można również podziwiać prace artystów, a także posmakować regionalnych specjałów. Imprezie towarzyszył będzie konkurs „Przez żołądek do serca” na najlepszą potrawę z żołądków. Wezmą w nim udział Koła Gospodyń Wiejskich z województwa świętokrzyskiego. Głównym składnikiem przygotowywanych potraw będą żołądki drobiowe, w szczególności uzyskiwane z gęsi kieleckiej. Konkurs będzie doskonałą okazją do promocji chowu gęsi rasy kieleckiej oraz poszerzenia wiedzy na temat konsumpcji, sposobów przyrządzania i podawania żołądków w regionalnej kuchni.
Wiadomość napisana 12 czerwca 2015 przez Administrator

<< Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 Następna strona>>Zobacz starsze wiadomości

Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2018

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Serwis uruchomiono 1 stycznia 2009 r.