Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany

W chwili obecnej nie ma aktualnie trwających naborów wniosków. Zgodnie z ustawą o RLKS nie później niż 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia naboru na naszej stronie zostanie zamieszczone ogłoszenie o naborze wniosków z podanymi informacjami, w tym budżetem na konkurs i planowanymi do osiągniecia wskaźnikami.


Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu dyskusyjnego dotyczącego prac nad naszą Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w ramach RLKS, czyli Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

FILMY I SPOTY PROMOCYJNE
Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem.
DOTACJE DLA CIEBIE

         

RELACJA Z TEGOROCZNEJ IX EDYCJI TARGÓW AGROTRAVEL 2017
W dniach  7-9 kwietnia 2017 r.  na terenie hal targowych w Kielcach, odbyły się IX Międzynarodowe Targi Agroturystyczne AGROTRAVEL. 
 
W ciągu trzech dni targowych, odwiedzający targi mieli niepowtarzalną okazję do obcowania z kulturą i dziedzictwem krajów, rękodzielnictwem regionów, sztuką ludową a także zwyczajami życia codziennego mieszkańców wsi. To także bogactwo rodzimych potraw wykonanych według tradycyjnych receptur, w tym produktów posiadających europejskie certyfikaty jakości.
 
Zwiedzający targi oprócz ciekawych publikacji i wydawnictw mieli możliwość skosztowania specjalnie na tą okazję przygotowanych rarytasów z poszczególnych regionów. Nasze stoisko częstowało odwiedzających pysznymi wypiekami oraz wędlinami i swojskim smalcem z ogórkiem małosolnym na swojskim chlebie. 
 
Swoją ofertę na targach AGROTRAVEL, jak co roku zaprezentowała Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły, promując walory turystyczne naszego regionu. Dzięki targom mieliśmy doskonałą okazję do prezentacji i promocji oferty z obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły a także wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Każda osoba odwiedzająca nasze stoisko mogła uzyskać wyczerpujące informacje o walorach i atrakcjach. Ofertę turystyczną uzupełniano albumami, folderami, ulotkami czy prezentacjami multimedialnymi z dokonaniami inwestycyjnymi gmin.  Na stoisku wystawienniczym zwiedzający mogli się także dowiedzieć o aktualnych działaniach prowadzonych przez stowarzyszenie oraz dalszych planach na następne lata funkcjonowania LGD. 
 
W tym roku w sobotę na targi z naszego obszaru wybrała się wyjątkowo duża grupa, prawie 40 osób. Nasze stoisko promocyjne promowane było przez przedstawicieli Towarzystwa Kościuszkowskiego z Połańca, Kosynierów i żołnierzy Legii polsko-włoskiej, przedstawicieli Centrum Kultury i Stowarzyszenia "SIŁA" z Łubnic, połaniecką młodzież z Ochotniczej Formacji Młodych Kosynierów oraz Zespół "Łubnicka Nuta".
 
Lokalna Grupa Działania - Dorzecze Wisły składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Połaniec P. Jackowi Tarnowskiemu i P. Stanisławowi Drzazdze za udostępnienie środka transportu do przewiezienia elementów dekoracji stoiska promocyjnego, wszystkim gminom zrzeszonym w naszym Stowarzyszeniu za przekazanie materiałów informacyjno-promocyjnych, ulotek, publikacji, które wykorzystaliśmy do promocji. Dziękujemy  P. Radosławowi Matusiewiczowi z Towarzystwa Kościuszkowskiego za udostępnienie materiałów informacyjnych i czynne promowanie obszaru LGD, P. Mariuszowi Bolonowi za udekorowanie stoiska LGD Dorzecze Wisły, P. Aleksandrze Stachniak, pracownikom Centrum Kultury w  Lubnicach i członkom stowarzyszenia "SIŁA" oraz Zespołowi Estradowo-Ludowemu "Łubnicka Nuta" za promocję na stoisku LGD, a także wszystkim innym osobom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu do targów i promocję na stoisku Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w tegorocznych targach w Kielcach.
 
Do zobaczenia w przyszłym roku!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia: Centrum Kultury w Łubnicach.
Wiadomość napisana 12 kwietnia 2017 przez Administrator


Zobacz starsze wiadomości

Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2018

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Serwis uruchomiono 1 stycznia 2009 r.