Gmina Łubnice Gmina Oleśnica Miasto i Gmina Osiek Miasto i Gmina Połaniec Gmina Rytwiany

W chwili obecnej nie ma aktualnie trwających naborów wniosków. Zgodnie z ustawą o RLKS nie później niż 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia naboru na naszej stronie zostanie zamieszczone ogłoszenie o naborze wniosków z podanymi informacjami, w tym budżetem na konkurs i planowanymi do osiągniecia wskaźnikami.


Zapraszamy do odwiedzenia naszego panelu dyskusyjnego dotyczącego prac nad naszą Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły w ramach RLKS, czyli Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność w ramach inicjatywy LEADER na lata 2014-2020.Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z filmami i spotami promującymi poszczególne gminy zrzeszone w stowarzyszeniu i cały obszar Lokalnej Grupy Działania - Dorzecze Wisły. W filmie i spotach promocyjnych zostały przedstawione najciekawsze atrakcje i miejsca warte zobaczenia w każdej z gmin członkowskich. Materiały promocyjne zostały zrealizowane w ramach działania 431. "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013.

FILMY I SPOTY PROMOCYJNE
Doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu, są spływy kajakowe. Kajak to łódka niezwykle prosta w obsłudze, więc nawet niewprawny pływak szybko nauczy się zasad kierowania kajakiem.
DOTACJE DLA CIEBIE

         

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI


PODPISANIE UMOWY NA REALIZACJĘ PROJEKTU WSPÓŁPRACY
W dniu 10 lipca 2018 r. w Cedzynie k. Kielc 21 Lokalnych Grup Działania z 6 województw (14 ze świętokrzyskiego, 2 z wielkopolskiego, po 1 z: łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i małopolskiego, w tym 1 partner ze Słowacji) podpisało umowę na realizację projektu współpracy "Kreator Przedsiębiorczości" z Samorządem Województwa Świetokrzyskiego, który reprezentował Marszałek Adam Jarubas. 
 
Lokalną Grupę Działania - Dorzecze Wisły reprezentowały Pani Aneta Matusiewicz - Prezes i Pani Ewa Maciejska Wiceprezes, które złożył podpisy na umowie na realizację projektu współpracy.
 
Na promowanie lokalnej przedsiębiorczości, pomoc w tworzeniu nowych i wspieranie istniejących firm, LGD-y otrzymały prawie 3 mln zł dotacji z programu LEADER. Celem projektu współpracy jest wzrost aktywności społecznej, gospodarczej, promowanie lokalnej przedsiębiorczości poprzez kreowanie warunków do powstawania stabilnych mikroprzedsiębiorstw i podmiotów ekonomii społecznej, wspieranie istniejących firm oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
 
Celem stworzenia zadań w ramach LGD - Dorzecze Wisły jako partnera jest wsparcie i pomoc osobom planujących założyć własną działalnosć gospodarczą, a także wsparcie młodych osób pragnących poszerzyć swoje kwalifikacje zawodowe. Beneficjentami Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości będą przedsiębiorcy, osoby zakładające działalność gospodarcza oraz młode osoby do 29 roku życia. Formami wsparcia skierowanymi do grup docelowych będzie cykl szkoleń, doradztwo prawne, ksiegowe, w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych oraz odpłatne 3kursy zawodowe dla 10 osób z obszaru LGD - Dorzecze Wisły. Dofinansowanie dla naszej LGD to 64 250,00 zł.
 
Projekt „Kreator Przedsiębiorczości” jest największym w kraju projektem współpracy realizowanym w ramach działania LEADER, finansowanym z PROW 2014-2020.
 
 
 
 
 
Wiadomość napisana 12 lipca 2018 przez Administrator


Zobacz starsze wiadomości

Projekt i realizacja: Łukasz Orłowski. Administrator strony: kontakt
Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2018

statystyka


Naszą stronę odwiedziło osób.
Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!
Serwis uruchomiono 1 stycznia 2009 r.